İlham Əliyev Yeni Zelandiyanın Azərbaycanda yeni təyin olunmuş səfirinin etimadnaməsini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev Yeni Zelandiyanın ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Conatan Endryu Karrın etimadnaməsini qəbul edib.
Səfir Conatan Endryu Karr fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçdi.
Conatan Endryu Karr etimadnaməsini Prezident İlham Əliyevə təqdim etdi.
Yeni Zelandiyanın ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Conatan Endryu Karr Azərbaycanda diplomatik fəaliyyətə başlamasından məmnun olduğunu dedi.
Azərbaycan ilə Yeni Zelandiya arasında çox yaxşı siyasi əlaqələrin olduğunu deyən dövlətimizin başçısı bu əlaqələrin iqtisadi sahədə də inkişaf etdirilməsi üçün güclü qarşılıqlı siyasi iradənin olduğunu vurğulayaraq biznes, sərmayə qoyuluşu və digər sahələrdə imkanların araşdırılmasının zəruriliyini qeyd etdi.
Görüşdə Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ильхам Алиев принял верительные грамоты новоназначенного посла Новой Зеландии в Азербайджане
Президент Ильхам Алиев принял верительные грамоты новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Новой Зеландии в нашей стране Джонатана Эндрю Карра.
Посол Джонатан Эндрю Карр обошел строй почетного караула.
Джонатан Эндрю Карр вручил Президенту Ильхаму Алиеву свои верительные грамоты.
Новоназначенный чрезвычайный и полномочный посол Новой Зеландии в нашей стране Джонатан Эндрю Карр сказал, что рад началу своей дипломатической деятельности в Азербайджане.
Глава государства сказал, что между Азербайджаном и Новой Зеландией существуют очень хорошие политические связи, подчеркнул, что имеется сильная взаимная политическая воля к развитию этих связей в экономической сфере, отметил необходимость изучения возможностей в области бизнеса, инвестирования и в других сферах.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам урегулирования армяно-азербайджанского, нагорно-карабахского конфликта.