Azərbaycan-Bolqarıstan sənədləri imzalanıb
Mayın 8-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rumen Radevin iştirakı ilə Azərbaycan-Bolqarıstan sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rumen Radev “Azərbaycan Respublikası ilə Bolqarıstan Respublikası arasında strateji tərəfdaşlığın gücləndirilməsi haqqında Birgə Bəyannamə”ni imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Elmin Məmmədov və “Bulgaria Air” aviaşirkətinin İdarə Heyətinin üzvü Xristo Todorov “Azərbaycan Hava Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti və “Bulgaria Air” Səhmdar Cəmiyyəti arasında kod paylaşma Sazişi”ni imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Elmin Məmmədov və Bolqarıstan Respublikasının energetika nazirinin vəzifəsini icra edən Vladimir Malinov “Azərbaycan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi ilə Bolqarıstan Respublikasının İnnovasiya və İnkişaf Nazirliyi arasında texnoloji innovasiya sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu”nu imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və “Asarel Investment” şirkətinin müşahidə şurasının sədri Dimitar Tsosorkov “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkəti ilə “Asarel Investment” arasında Anlaşma Memorandumu”nu imzaladılar.

Подписаны азербайджано-болгарские документы
8 мая с участием Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и Президента Республики Болгария Румена Радева состоялась церемония подписания азербайджано-болгарских документов.
«Совместную декларацию об укреплении стратегического партнерства между Азербайджанской Республикой и Республикой Болгария» подписали Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и Президент Республики Болгария Румен Радев.
«Соглашение о код-шеринге между Закрытым акционерным обществом «Азербайджан Хава Йоллары» и Акционерным обществом Bulgaria Air» подписали заместитель министра цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики Эльмин Мамедов и член правления авиакомпании Bulgaria Air Христо Тодоров.
«Меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству в сфере технологических инноваций между Министерством цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики и Министерством инноваций и развития Республики Болгария» подписали заместитель министра цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики Эльмин Мамедов и исполняющий обязанности министра энергетики Республики Болгария Владимир Малинов.
«Меморандум о взаимопонимании между Государственной нефтяной компанией Азербайджанской Республики и Asarel Investment» подписали министр экономики Азербайджанской Республики Микаил Джаббаров и председатель наблюдательного совета компании Asarel Investment Димитар Цосорков.