İlham Əliyev Çexiya Deputatlar Palatasının sədri, Çexiya-Azərbaycan parlamentlərarası dostluq qrupunun rəhbəri Yan Hamaçek ilə görüşmüşdür
23 aprel 2014, 21:10
Prezident İlham Əliyev Çex Respublikasının Deputatlar Palatasının sədri, Çexiya-Azərbaycan parlamentlərarası dostluq qrupunun rəhbəri Yan Hamaçek ilə görüşmüşdür.
Görüşdə ölkələrimiz arasında ikitərəfli əlaqələrin inkişafından məmnunluq ifadə olundu. Parlamentlərarası əlaqələrin daha da genişlənməsinin Azərbaycan-Çexiya əməkdaşlığının inkişafına töhfə verdiyi bildirildi.

Ильхам Алиев встретился с председателем Палаты депутатов Чехии, руководителем межпарламентской группы дружбы Чехия-Азербайджан Яном Гамачеком
23 апреля 2014, 21:10
Президент Ильхам Алиев встретился с председателем Палаты депутатов Чешской Республики, руководителем межпарламентской группы дружбы Чехия-Азербайджан Яном Гамачеком.
На встрече было выражено удовлетворение развитием двусторонних связей между нашими странами. Было отмечено, что дальнейшее расширение межпарламентских связей вносит вклад в развитие азербайджано-чешского сотрудничества.