Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidenti Şeyx Məhəmməd bin Zayed Əl Nəhyan İlham Əliyevə zəng edib
Fevralın 15-də Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidenti Şeyx Məhəmməd bin Zayed Əl Nəhyan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Şeyx Məhəmməd bin Zayed Əl Nəhyan İlham Əliyevi prezident seçkilərində qələbə münasibətilə təbrik edib, Azərbaycanın inkişafı naminə fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Prezident İlham Əliyev göstərilən diqqətə və təbrikə görə minnətdarlığını bildirib.
Azərbaycan Prezidenti və Prezident Şeyx Məhəmməd bin Zayed Əl Nəhyan ölkələrimiz arasında ikitərəfli dostluq münasibətlərinin müxtəlif sahələrdə uğurla inkişaf etdiyini bir daha vurğulayıb və yüksək səviyyədə həyata keçirilən təmasların əlaqələrimizin möhkəmlənməsi işinə töhfə verdiyini bildirərək Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidentinin bu ilin yanvarında ölkəmizə rəsmi səfərinin əhəmiyyətini qeyd ediblər.
Dövlətimizin başçısı Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidentini COP28-in uğurla keçirilməsi münasibətilə təbrik edib və eyni zamanda COP29-un Azərbaycanda keçirilməsi üçün göstərdiyi dəstəyə görə təşəkkürünü ifadə edib.
Telefon söhbəti zamanı əlaqələrimizin bundan sonra da inkişaf edəcəyinə əminlik ifadə olunub, əməkdaşlığın perspektivləri və gələcək təmaslar barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Президент Объединенных Арабских Эмиратов Шейх Мухаммед бен Заид Аль Нахайян позвонил Ильхаму Алиеву
15 февраля Президент Объединенных Арабских Эмиратов Шейх Мухаммед бен Заид Аль Нахайян позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Шейх Мухаммед бен Заид Аль Нахайян поздравил Ильхама Алиева с победой на президентских выборах, пожелав ему успехов в деятельности во имя развития Азербайджана.
Президент Ильхам Алиев выразил признательность за проявленное внимание и поздравление.
Президент Азербайджана и Президент Шейх Мухаммед бен Заид Аль Нахайян еще раз подчеркнули успешное развитие двусторонних дружественных отношений между нашими странами в различных сферах и, указав на то, что контакты, осуществляемые на высоком уровне, вносят вклад в укрепление связей, отметили значение официального визита Президента Объединенных Арабских Эмиратов в нашу страну в январе этого года.
Глава государства поздравил Президента Объединенных Арабских Эмиратов с успешным проведением СОР28, а также поблагодарил его за поддержку в проведении СОР29 в Азербайджане.
В ходе телефонного разговора была выражена уверенность в дальнейшем развитии связей, состоялся обмен мнениям о перспективах сотрудничества и предстоящих контактах.