İlham Əliyevin və Fransa Respublikasının Prezidenti Fransua Ollandın görüşü olub
Prezident İlham Əliyevin və ölkəmizdə işgüzar səfərdə olan Fransa Respublikasının Prezidenti Fransua Ollandın görüşü olub.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Fransa Prezidenti Fransua Ollandı qarşıladı.
Dövlət başçıları birgə foto çəkdirdilər.
Görüşdə ölkələrimiz arasında ikitərəfli münasibətlərin hazırkı səviyyəsindən məmnunluq ifadə olundu. Əlaqələrimizin dinamik inkişaf etdiyi bildirildi. Son illərdə dövlət başçılarının qarşılıqlı səfərlərinin ikitərəfli münasibətlərin daha da inkişafına təkan verdiyi vurğulandı. Tərəflərin əlaqələrin daha da genişlənməsində maraqlı olduğu bildirildi və bunun üçün böyük imkanların mövcudluğu qeyd edildi.
Söhbət zamanı Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli istiqamətində danışıqların son vəziyyəti ilə bağlı geniş fikir mübadiləsi aparıldı. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Fransa Prezidenti Fransua Ollandın münaqişənin həlli istiqamətində göstərdiyi fəallıqdan məmnunluğunu ifadə etdi.

Состоялась встреча Ильхама Алиева и Президента Французской Республики Франсуа Олланда
Состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и находящегося с рабочим визитом в нашей стране Президента Французской Республики Франсуа Олланда.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил Президента Франции Франсуа Олланда.
Было сделано совместное фото глав государств.
На встрече было выражено удовлетворение нынешним уровнем двусторонних отношений между нашими странами. Было отмечено динамичное развитие связей. Подчеркнуто, что взаимные визиты глав государств в последнее время придали импульс дальнейшему развитию двусторонних отношений. Была отмечена заинтересованность сторон в расширении связей, подчеркнуто, что для этого имеются большие возможности.
В ходе беседы состоялся широкий обмен мнениями о нынешнем состоянии переговоров по урегулированию армяно-азербайджанского, нагорно-карабахского конфликта. Президент Азербайджана Ильхам Алиев выразил удовлетворение активностью Президента Франции Франсуа Олланда в разрешении конфликта.
На встрече были обсуждены региональные, международные проблемы и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.