Azərbaycan-Bolqarıstan sənədləri imzalanıb
Sofiyada Prezident İlham Əliyevin və Baş nazir Boyko Borisovun geniş tərkibdə görüşü başa çatdıqdan sonra Azərbaycan-Bolqarıstan sənədləri imzalanıb.
“Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Bolqarıstan Respublikası Hökuməti arasında elektron rabitə, informasiya texnologiyaları və elektron idarəçilik sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş”i Azərbaycanın rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Əli Abbasov və Bolqarıstanın nəqliyyat, informasiya texnologiyaları və rabitə naziri İvaylo Moskovski imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi və Bolqarıstan Respublikasının Turizm Nazirliyi arasında turizm sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsinə dair Protokol”u Azərbaycanın Bolqarıstandakı səfiri Emil Kərimov və Bolqarıstanın turizm nazirinin müavini xanım İrena Georgiyeva imzaladılar.

Подписаны азербайджано-болгарские документы
В Софии по окончании встречи Президента Ильхама Алиева с премьер-министром Бойко Борисовым в расширенном составе были подписаны азербайджано-болгарские документы.
«Соглашение между Правительством Азербайджанской Республики и Правительством Республики Болгария о сотрудничестве в области электронной связи, информационных технологий и электронного управления» подписали министр связи и высоких технологий Азербайджана Али Аббасов и министр транспорта, информационных технологий и связи Болгарии Ивайло Московски.
«Протокол между Министерством культуры и туризма Азербайджанской Республики и Министерством туризма Республики Болгария о расширении сотрудничества в области туризма» подписали посол Азербайджана в Болгарии Эмиль Керимов и заместитель министра туризма Болгарии Ирена Георгиева.