İlham Əliyev İtaliyanın keçmiş Baş naziri Enriko Lettanı qəbul edib
Prezident İlham Əliyev İtaliyanın keçmiş Baş naziri, Tədqiqat və Qanunvericilik Agentliyinin baş katibi Enriko Lettanı qəbul edib.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin İtaliyaya uğurlu səfərini maraqla izlədiyini deyən Enriko Letta ölkəmizin İtaliyada həyata keçirdiyi humanitar layihələrin əhəmiyyətini vurğuladı.
Dövlətimizin başçısı İtaliyaya səfərini və keçirdiyi görüşləri məmnunluqla xatırladı. Prezident İlham Əliyev səfər zamanı ölkələrimiz arasında qəbul olunan strateji tərəfdaşlıq haqqında birgə Bəyannamənin önəmini vurğuladı.
Görüşdə Bakıda keçiriləcək Beynəlxalq Humanitar Forumun əhəmiyyətindən danışıldı, ölkələrarası əməkdaşlıq əlaqələrinin möhkəmləndirilməsində Forumun önəmi qeyd olundu, qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ильхам Алиев принял экс-премьер-министра Италии Энрико Летта
Президент Ильхам Алиев принял экс-премьер-министра Италии, генерального секретаря Агентства исследований и законодательства Энрико Летта.
Энрико Летта, отметив, что с интересом следил за успешным визитом Президента Азербайджана Ильхама Алиева в Италию, подчеркнул значение гуманитарных проектов, реализуемых нашей страной в Италии.
Глава государства с удовлетворением вспомнил свой визит в Италию и проведенные там встречи. Президент Ильхам Алиев подчеркнул значение совместной Декларации о стратегическом партнерстве, принятой между нашими странами в ходе визита.
На встрече говорилось о значении предстоящего в Баку Международного гуманитарного форума, была отмечена его важность в укреплении сотрудничества между странами, состоялся обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес.