İlham Əliyev ABŞ Dövlət Departamentinin beynəlxalq enerji məsələləri üzrə xüsusi nümayəndəsinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
20 sentyabr 2014, 17:45
Prezident İlham Əliyev ABŞ Dövlət Departamentinin beynəlxalq enerji məsələləri üzrə xüsusi nümayəndəsi Amos Hokstaynın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Dövlət başçısı Azərbaycan ilə ABŞ arasında energetika sahəsində uzun illər səmərəli əməkdaşlıqdan məmnunluğunu bildirdi, ölkəmizin təşəbbüsü ilə həyata keçirilən layihələrə Birləşmiş Ştatlar hökumətinin verdiyi dəstəyin önəmini qeyd etdi.
“Cənub” qaz dəhlizi layihəsinin böyük regional əhəmiyyət daşıdığını vurğulayan Amos Hokstayn layihənin təməlqoyma mərasimi münasibətilə Prezident İlham Əliyevi təbrik etdi.
Görüşdə Azərbaycan ilə ABŞ arasında ikitərəfli əlaqələrin hazırkı vəziyyəti və perspektivləri ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ильхам Алиев принял делегацию во главе со специальным представителем Государственного департамента США по международным энергетическим вопросам
20 сентября 2014, 17:45
Президент Ильхам Алиев принял делегацию во главе со специальным представителем Государственного департамента США по международным энергетическим вопросам Амосом Хокстайном.
Глава государства выразил удовлетворение многолетним плодотворным сотрудничеством между Азербайджаном и США в области энергетики, отметил значение поддержки правительством Соединенных Штатов проектов, осуществляемых по инициативе нашей страны.
Подчеркнув, что проект Южного газового коридора имеет большое региональное значение, Амос Хокстайн поздравил Президента Ильхама Алиева с церемонией закладки фундамента проекта.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с нынешним состоянием и перспективами двусторонних связей между Азербайджаном и США.