İlham Əliyev ilə Yunanıstan Respublikasının Baş naziri Antonis Samarasın nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə geniş tərkibdə görüşü olub
19 sentyabr 2014, 22:15
Təkbətək görüş başa çatdıqdan sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ilə Yunanıstan Respublikasının Baş naziri Antonis Samarasın nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə geniş tərkibdə görüşü olub.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlərin inkişafından məmnunluq ifadə edildi. Enerji sahəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olundu, “Cənub” qaz dəhlizinin həyata keçirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.

Состоялась встреча Ильхама Алиева с премьер-министром Греческой Республики Антонисом Самарасом в расширенном составе
19 сентября 2014, 22:15
По завершении встречи один на один состоялась встреча Президента Ильхама Алиева с премьер-министром Греческой Республики Антонисом Самарасом в расширенном составе с участием делегаций.
На встрече было выражено удовлетворение развитием двусторонних отношений. Были обсуждены вопросы сотрудничества в области энергетики, состоялся обмен мнениями о реализации Южного газового коридора.