İlham Əliyev BMT-nin İnkişaf Proqramının rəhbərinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev BMT-nin İnkişaf Proqramının (UNDP) rəhbəri xanım Helen Elizabet Klarkın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Dövlət başçısı ölkəmizin BMT-nin İnkişaf Proqramı çərçivəsində əməkdaşlığının uğurla inkişaf etdiyini vurğuladı.
Xanım Helen Elizabet Klarkın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunda iştirakının önəmini qeyd edən Prezident İlham Əliyev Forumda maraqlı müzakirələrin aparılacağına ümidvar olduğunu bildirdi.
Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumuna dəvətə görə minnətdarlığını ifadə edən BMT-nin İnkişaf Proqramının rəhbəri xanım Helen Elizabet Klark tədbirin gündəliyinin geniş sahələri əhatə etməsinin əhəmiyyətini vurğuladı. Xanım Helen Elizabet Klark təmsil etdiyi qurumun Azərbaycan ilə əməkdaşlığı genişləndirməkdə maraqlı olduğunu dedi.

Ильхам Алиев принял делегацию во главе с руководителем Программы развития ООН
Президент Ильхам Алиев принял делегацию во главе с руководителем Программы развития ООН (UNDP) Хелен Элизабет Кларк.
Глава государства подчеркнул успешное развитие сотрудничества нашей страны в рамках Программы развития ООН.
Отметив значение участия делегации во главе с Хелен Элизабет Кларк в Бакинском международном гуманитарном форуме, Президент Ильхам Алиев выразил надежду, что на форуме будут проведены интересные обсуждения.
Руководитель Программы развития ООН Хелен Элизабет Кларк, поблагодарив за приглашение на Бакинский международный гуманитарный форум, подчеркнула важность того, что повестка дня мероприятия охватывает широкие сферы. Хелен Элизабет Кларк отметила, что представляемая ею структура заинтересована в расширении сотрудничества с Азербайджаном.